Goście

Szukaj na tym blogu

2014-03-31

Udany Windows Dressing i co dalej ....

  Za nami ostatnia sesja pierwszego kwartału, to czas pucowania okienek na potrzeby wyników zarządzających funduszami. W styczniu mieliśmy tak słaby początek, a  lutowe odreagowanie dało szansę na dodatni wynik. Na dodatek w marcu udało się obronić ważne wsparcie jasnym stało się, że na koniec kwartału zarządzający postarają się wykorzystać okazję.
   Na WIG20 pojawiła się nawet szansa na kolejną formacje oRGR, ale o tym w nieco bardziej stosownym czasie.

2014-03-30

Moje ulubione 53 - ANGRA

Brazylijski przedstawiciel Progressive Power Metal - Zapraszam
CARRY ON
NOVA ERA
ANGELS CRY
THE NUMBER OF THE BEAST
TIME
REBIRTH
LEASE OF LIFE
MAKE BELIVE
WAITING SILENCE
WUTHERING HEIGST


2014-03-29

Sufler 20 - 27. 03.2014

Ostatnie sygnały okazały się na tę chwilę bardzo atrakcyjne, zwykle tak jest przy odreagowaniu. Pozostaje pytanie o trwałość odbicia wobec utrzymującego się niepokoju na Ukrainie. Również korekta w USA na razie przebiegająca płasko może nabrać rozpędu po zakończeniu kwartału. Powoli obserwowanie sytuacji z boku staje się stresujące, kilka okazji inwestycyjnych przeszło obok w myśl zasady lepiej nie zarobić niż stracić.
 MIESIĄC (III 14) +0,35% 
KWARTAŁ (I 14 - III 14) +1,88%
PÓŁROCZE (X 13 - III 14) +9,12%
ROK (IV 13 - III 14) +25,75%
DWA LATA (IV 12 - III 14) +60,13%
ROK 2014 +0,72%

Od 18 maja 2012 (początek inwestycji według wskazań "Suflera"): +40,60%
Zmiana całego portfela za ubiegły tydzień wynosi: +0,04%,
A fundusze pracowały :
Początek kwietnia da odpowiedź czy można wracać na rynek akcji.

2014-03-28

Jaki rodzaj korekty na rynku bazowym?

   Właśnie mamy na rynku amerykańskim korektę impulsu rozpoczętego w pierwszych dniach lutego. Na dzień dzisiejszy widoczny jest podwójny szczyt (1,B) z linią szyi na poziomie dołka A.  Jednocześnie układ (1,A,B,C) tworzy pro wzrostowy trójkąt. Dotychczasowe cofnięcie zniosło niewiele ponad 23,6% według skali Fibonacciego. Tak przedstawiają się fakty na wykresie, a co dla nas z tego można wywnioskować?
1) Z trójkąta należy spodziewać się wybicia górą z większym prawdopodobieństwem niż wyłamania w dół
2) Jeśli zadziała trójkąt to przy tak niewielkim zniesieniu mamy oznakę bardzo byczego rynku, a zatem następna fala wzrostowa powinna mieć relatywnie duży zasięg i wynosić długość fali 1 (ok. 140) razy współczynnik Fibonacciego (1,618) co daje potencjał 228 pkt wzrostowych. 
3) Pamiętać trzeba o ciągłym zagrożeniu podwójnym szczytem, który przestanie obowiązywać z wybiciem trójkąta
4) Kolejne ryzyko to koniec kwartału, może więc rynek być sztucznie utrzymywany na potrzeby kwartalnego "windows dressing"

2014-03-27

DWS5 - sygnał SELL

   Fundusz swój sygnał otrzymał 22 listopada 2013 roku. Początkowo inwestycja przynosiła stratę. Ale po ukształtowaniu się grudniowego dołka, sytuacja uległa poprawie w takim stopniu, że nieco ponad miesiąc temu inwestycja doczekała się zacieśnienia stopu. 24 lutego pojawił się sygnał CUT. Zaś po widocznym od kilku sesji dość wyraźnym spadku (na razie korekcyjnym) pojawił się sygnał do zamknięcia inwestycji. Zysk wypracowany (widoczny na wykresie) klasyfikuje inwestycję w kategorii SUKCES.
   Obserwując pojawiające się sygnały zaczynam nabierać przekonania, że warto jednak podjąć ryzyko i zareagować na pojawiające się sygnały. Najlepszym dowodem zdaje się być wynik jaki ostatnio pokazuje fundusz ML3.

2014-03-26

Mamy problem?

Na naszym rynku ochoczo realizowany był scenariusz wybicia góra z konsolidacji. Ostatecznie jednak coś powstrzymało byki przed wyciąganiem indeksu jeszcze wyżej. Powstał górny cień, który do pewnego momentu sesji za oceanem uznawać można było  za drogowskaz dla byków na jutrzejsza sesję. Teraz po zamknięciu giełd w Stanach mam dość poważne wątpliwości czy wczorajsze wybicie nie okaże się pułapką. Rozpoczęta w drugiej części sesji korekta spowodowała wyjście dołem z konsolidacji co może powodować rozwiniecie ruchu korekcyjnego. 


2014-03-24

W oczekiwaniu na decyzje.

Nasz indeks trwa w krótkiej konsolidacji zachowując otwarte drogi w obu kierunkach. Na ostatni impuls spadkowy możemy spojrzeć jako na niedokończoną strukturę piątki Eliota. Gdzie obecnie budowany jest charakterystyczny dla fali 4 trójkąt zapowiadający ciąg dalszy ruchu spadkowego. Wydaje się, że decydujący wpływ na taki scenariusz będzie miało zachowanie rynku bazowego.
S&P500 zdaje się być gotowy do korekty, po tym jak zbudowany został podwójny szczyt (z drugim usytuowanym nieco niżej od pierwszego. Tu pozostaje wyłamać linię szyi. Z drugiej strony całość może przejść w trójkąt pro wzrostowy, jeśli tylko wspomniana linia szyi zostanie obroniona.
Również inwestorzy z rynku tureckiego nie kwapią się do zakupów, tylko tam nieudana próba realizacji podwójnego dna może mieć nieco bardziej drastyczne skutki.



2014-03-23

Moje ulubione 52 - RONNIE JAMES DIO

Aż trudno uwierzyć, że nie ma go już od niemal 4 lat.  R.I.P. Ronnie
THE LAST IN LINE
HOLY DIVER
RAINBOW IN THE DARK
EGYPT
ROCK N ROLL CHILDREN
STAND UP AND SHOUT
LONLEY IS THE WORLD
FALLING OFF THE EDGE OF THE WORLD
SACRED HEART
SIGN OF THE SOUTHERN CROSS

2014-03-22

Sufler 13 - 20. 03. 2014

Sytuacja nadal nie jest jasna, a w szczególności nie sprzyja zmianom zajmowanych pozycji. Pojawiające się nieliczne sygnały są nie tyle mało wiarygodne co bardzo ryzykowne, z racji utrzymującej się  zmienności szczególnie widocznej w wycenach funduszy.
 MIESIĄC (III 14) +0,31% 
KWARTAŁ (I 14 - III 14) +1,83%
PÓŁROCZE (X 13 - III 14) +9,07%
ROK (IV 13 - III 14) +25,69%
DWA LATA (IV 12 - III 14) +60,06%
ROK 2014 +0,68%

Od 18 maja 2012 (początek inwestycji według wskazań "Suflera"): +40,54%
Zmiana całego portfela za ubiegły tydzień wynosi: +0,04%,
A fundusze pracowały :
Czasem chciałoby się już wejść w rynek ryzykowny. Wierzę jednak, że cierpliwość zostanie nagrodzona.

2014-03-21

ML5 - sell, SCH4 - buy

   Kiedy 3 grudnia pokazał się sygnał dla funduszu ML5 portfel w 3/4 wypełniony był funduszami akcji polskich, a coraz wyraźniejsze widmo korekty nie zachęcało do otwierania pozycji. Zwłaszcza, że akcje spółek  nie do końca odzwierciedlały sytuacje na samym kruszcu, a dolar nie sprzyjał inwestowaniu w fundusze tej waluty. Okazało się jednak, że był to niemal idealny moment, co dzisiejszy sygnał w pełni potwierdza. Taki zysk w jeden kwartał z lekkim naddatkiem, to w pełni zasłużona kategoria HIT.
Całkiem niedawno ML4, a dziś SCH4 drugi w ofercie fundusz "japoński". Ten ma nieco mniejszą skale spadku.  Jednak od trzech dni niewiele zmieniło się na rynkach, tak więc z przyczyn opisanych na okoliczność sygnału ML4, również i w tym wypadku nie zajmuję pozycji w funduszu SCH4.


2014-03-18

ML4 - BUY sygnal z rynku japońskiego

Sygnał jaki dziś pojawił się dla ML4 funduszu MiŚS rynku japońskiego pomimo, że jest z grupy "atrakcyjnej ceny" nie przekonuje mnie do zajęcia pozycji. Ostatnie pół roku to dla funduszu strata ponad 10%. Nie opieram się wyłącznie na danych historycznych. Bardziej wynika to z obserwacji indeksu NIKKEI gdzie po dynamicznym wzroście powstała niemal roczna formacja trójkąta.
Zgodnie z regułami gry powinno nastąpić wybicie górą i kolejny impuls wzrostowy. Tak jednak się nie stało. Widoczna jest natomiast ewolucja trójkąta w klin zwyżkujący. Zaś lokalnie można dopatrzyć się formacji rgr.




DWS1 - sell, ML3 - buy

Sygnał kupna dla DWS1 pojawił się 3 grudnia jeszcze w 2012 roku. Inwestycja w czasie ponad jednego roku, a dokładniej roku i 3 miesięcy przyniosła zysk na poziomie dwucyfrowym. Co z definicji kwalifikuje te Inwestycje do kategorii HIT. Pamiętajmy, że jest to fundusz zrównoważony, a więc ma nieco mniejsze możliwości generowania zysków niż fundusz akcyjny.
O tym, że sentyment na rynkach EM nadal nie przekonuje inwestorów świadczy kolejny sygnał dla funduszu na tych rynkach opartego. Całkiem niedawno pojawiły się już sygnały dla ML3. Mamy po raz kolejny sygnał kupna co oznacza, że przecena EM nadal trwa. Wobec nadal utrzymującego się ryzyka "ukraińskiego" pozostawiam sygnał pod obserwację wstrzymując się w dalszym ciągu od zajęcia pozycji. Pomimo iż zatrzymanie spadków jest okolicznością nieco kuszącą.

2014-03-16

Moje ulubione 51 - ROSE TATTOO

Weterani Hard Rocka z Australii. Zapraszam.
THE BUTCHER AND FAST EDDIE
ROCK'N ROLL OUTLAW
NICE BOYS
CINESE DUNKIRK
ROCK'N'ROLL IS KING
MAN ABOUT TOWN
ONE OF THE BOYS
SUICIDE CITY
BRANDED
BORN TO BE WILD

2014-03-15

Sufler 06 - 13. 03. 2014

Jeszcze jeden tydzień, w którym przecena dotkliwie obniża wartość jednostek funduszy akcyjnych naszego rynku.  Na zagranicznych też nie jest zbyt wesoło, choć rynki rozwinięte na tle rozwijających  prezentują się znacznie lepiej. Jedynie złoto  daje godziwe zyski.
 MIESIĄC (III 14) +0,27% 
KWARTAŁ (I 14 - III 14) +1,79%
PÓŁROCZE (X 13 - III 14) +9,03%
ROK (IV 13 - III 14) +25,65%
DWA LATA (IV 12 - III 14) +60,00%
ROK 2014 +0,64%

Od 18 maja 2012 (początek inwestycji według wskazań "Suflera"): +40,49%
Zmiana całego portfela za ubiegły tydzień wynosi: +0,07%,
A fundusze pracowały :
Nadal oczekuję na sygnał.

ING5,HSBC3, DWS3 i QUE1 - wczorajsze sygnały

Oba fundusze inwestują na dość ostatnio niemodnym rynku Emerging Markets. ING5 koncentruje się na rynku rosyjskim (o czym doskonale pamiętamy) niedawno był ujęty w sygnałach. HSBC3 to fundusz z rynków EM tyle, ze o charakterze globalnym. Sytuacja geopolityczna jest dalszym ciągu napięta i rynki EM nadal pozostają na uboczu inwestorskich preferencji. Ostatnie pół roku, to w zasadzie jeden kierunek, z opcją wyraźnego przyspieszenia spadku przez ING5 w ostatnich dniach. Oba fundusze trafiają jedynie pod obserwacje statystyczą.
DWS3 swój sygnał kupna wygenerował 11 października i jak wtedy pisałem nieco za późno głównie dlatego, że portfel w znacznej części był już od dawna w rynek GPW zaangażowany. Okazało się, że słuszne były wtedy obawy bo wynik zadowalający nie jest a strata widoczna na wykresie klasyfikuje inwestycje w kategorii POMYŁKA. Jeszcze mniej interesująco wygląda QUE1. Tu starta jest jeszcze większa a kategoria BUBEL mówi wszystko. 
Co ciekawe sygnał pojawił się kiedy byłem na warunkowym stopie, a zamykałem inwestycję w grudniu. Teraz widać na ile słuszna była to decyzja.

2014-03-13

Korekta w USA rozkręca się

 Po utworzeniu lokalnego szczytu i kilku sesjach w jego okolicach, mamy zdecydowany ruch korekcyjny. jednego dnia zeszliśmy na pierwszy poziom zniesienia Fibonacciego. Patrząc na oznaczenie falami Eliota Mamy za sobą pierwszą falę po korekcyjnym ABC, jeśli oznaczenia są właściwe to zasięg korekty powinien osiągnąć poziom 61,8% zniesienia ruchu od dołka C. Zdarza się, że fala 2 znosi nawet do 100% pierwszej (częściej po dłuższym trendzie spadkowym) tworząc formację podwójnego dna. Możliwe więc jest przekroczenie poziomu 61,8%.
  Taka zdrowa korekta będzie dobrą bazą pod wyprowadzenie ruch w ramach fali 3, a to ta część impulsu wzrostowego, która daje inwestorom najwięcej satysfakcji. Jej zasięg jest równy zwyczajowo 1,618 razy długość fali 1, co w naszym przypadku daje 137 punktów pomnożone przez 1,618 czyli w zaokrągleniu 222 od poziomu zakończenia korekty. A sama korekta powinna zakończyć się na poziomie 1790 tam mamy wspomniane 61,8% zniesienia. Wtedy fala trzecia sięgnąć powinna minimum 2014 pkt.

2014-03-11

Słabość WIG20

Wobec wydarzeń ukraińskich nasz rynek prezentuje wyjątkową słabość. Jednego dnia wzrost trwający od 29 stycznia został zniesiony w 61,8%. Po kilkudniowym odreagowaniu spadki powracają niosąc znamiona drugiego uderzenia równoznacznego z falą C korekty. Jednocześnie mamy dość miejsca na dalszy spadek aż do poprowadzonej linii trendu średniego. 
Jeśli mamy do czynienia wyłącznie z korektą ostatniej fali wzrostowej spadki mogą sprowadzić nas ponownie w okolice dołka z 3 marca możliwe że lekkim pogłębieniem do poziomu 76,4% zniesienia Fibonacciego. To ostatni moment na zakończenie korekty. Niedźwiedzie mają jednak przewagę wynikającą z zanegowania formacji podwójnego dna. Dodatkowym zabezpieczeniem jest tu nie domknięta luka, która stanowić będzie dodatkowy istotny opór. Prawdopodobnie mamy do czynienia z efektem psa Baskerville, tak więc trzeba rozważyć zejście na podwojony zasięg wynikający z realizacji formacji (119 pkt). Oznacza to ruch o 240 pkt na południe z poziomu LS, to poziom 2200!!! Mamy w tym rejonie lekko wznoszącą się linię trendu wyznaczoną dołkami z czerwca i września 2013r.
 


2014-03-09

Moje ulubione 50 - LOUDNESS

Poznajcie dziś przedstawiciela Heavy metalu z Kraju Kwitnącej Wiśni. LOUDNESS to już prawdziwi weterani światowej sceny metalowej.
HEAVY CHAINS
ESPER
ARES LAMENT
CRAZY DOCTOR
CRAZY NIGHT
HIT THE RAILS
THIS LONLEY HEART
S,D.I
NEVER AGAIN
YOU SHOOK ME

2014-03-08

Sufler 27.02 - 06.03. 2014

  Kolejny miesiąc rozpoczęty, zatem nowe punkty odniesienia w pomiarach i kolejne przesunięcie wykresu. Nadal poza rynkiem, nadal sytuację uważam za zbyt niestabilną i bez przewagi którejkolwiek ze stron. Odniosę się więc do wątpliwości pana Pawła Karcza. Możliwe, że taki sposób zapisu zaciemnia obraz, a oceniając okiem fachowym nawet na pewno. Blog jest jednak amatorski i do amatorów w pierwszej kolejności kierowany. Ma pomagać i pewne sprawy pokazywać tak jak patrzy na swoje inwestycje statystyczny "Kowalski". Specyfika bloga jest jaka jest, ale blog posiada etykiety gdzie można odfiltrować wątek "Sufler inwestora". Teraz też powstała myśl otwarcia wątku pt. "Wpłaty" co zdecydowanie ułatwi śledzenie tych zmian. Niebawem można będzie każdą wpłatę szybko zlokalizować.
.
 MIESIĄC (III 14) +0,20% 
KWARTAŁ (I 14 - III 14) +1,73%
PÓŁROCZE (X 13 - III 14) +8,96%
ROK (IV 13 - III 14) +25,56%
DWA LATA (IV 12 - III 14) +59,89%
ROK 2014 +0,57%

Od 18 maja 2012 (początek inwestycji według wskazań "Suflera"): +40,45%
Zmiana całego portfela za ubiegły tydzień wynosi:+0,03%,
A fundusze pracowały :
Nadal oczekuję na sygnał.

2014-03-07

Rozgrywki na formacji.

Zastanawiam się nad formacją podwójnego dna opisaną całkiem niedawno. Wydawało się, ze kłopoty się skończyły, a po wybiciu LS nastąpi ruch w kierunku realizacji zakresu formacji. Za sprawą zamieszek na Ukrainie wiele się zmieniło a na rynkach pojawił się naturalny w takich okolicznościach strach. Impuls wybicia uległ załamaniu i pamiętnego dnia nastąpił powrót  pod LS, powrót dość szybko zanegowany. Dziś w ostatniej sesji tygodnia mamy kolejne cofnięcie, z zatrzymaniem niemal w punkt na LS. Z takim dylematem zostajemy na weekend z przemyśleniami. Czy pułapką było wybicie formacji? Czy może jest nią próba zanegowania? 
Próba sforsowania luki na razie nie powiodła się i dopóki nie zostanie domknięta więcej szans należy przyznać niedźwiedziom. Szczególnie kiedy w USA mamy objawy zadyszki na szczytach.

2014-03-06

Rynek turecki zawraca

W kontekście wczorajszego sygnału dla funduszu ARKA1 zaangażowanego w rynek turecki postanowiłem zerknąć co też pokaże indeks ^XU100. Po pierwsze mamy dywergencję RSI. Po drugie na ostatnie zawirowania indeks niemal nie zareagował, co odczytuję jako przejaw relatywnej siły. Ponadto widać już coś na kształt formacji podwójnego dna. Zakres formacji spokojnie powinien wystarczyć do podejścia pod opór wyznaczony linią trendu spadkowego. Wtedy otwiera się szansa na dalsze (i nieco trwalsze wzrosty). Oczywiście wobec napiętej sytuacji wokół Ukrainy cały ten scenariusz traci na wiarygodności, wystarczy jeden gest lub kilka słów Putina, by został zaburzony czy wręcz obrócony w niwecz. Wtedy grozi nam wyjście z klina dołem celem kontynuacji spadków. 

2014-03-04

Sygnały z rozpalonych rynków

Przy takich wstrząsach, kiedy odchylenia nie są jakieś naturalne oczywistym jest, że ustawione na "normalne" czasy stopy zaczną puszczać. Tak stało się po dzisiejszych wycenach i myślę, ze nie jest to niczym niespodziewanym. Pojawiły się 3 sygnały sprzedaży oraz jeden sygnał kupna. Zacznijmy od sygnału kupna.
ARKA1 - Fundusz doskonale znany, był już w portfelu i przyniósł jeden z większych zysków jednak ostatnie pół roku to w zasadzie systematyczna przecena. A po wczorajszej przecenie uaktywnił się sygnał, który jest mało wiarygodny na tak zmiennym rynku. Wystarczy rzut oka na różnicę wycen naszego indeksu od -5,11% wczoraj do +2,22% dzisiaj. Sufler ma skuteczne działanie w sytuacjach codziennych w warunkach ekstremalnych jego wiarygodność traci na wartości. Wprowadzam jedynie do obserwacji.
DWS7 - nieco inaczej wygląda sytuacja z funduszami, które są w trakcie trwania sygnału kupna. Tu zawirowanie powoduje uruchomienie sygnału sprzedaży. ten akurat swój sygnał kupna miał jeszcze w roku 2012, a wypracowany zysk i zacieśnienie które miało miejsce w październiku 2013 przyspieszyło tylko efekt końcowy. Inwestycja mierzona od sygnału do sygnału daje wynik z kategorii HIT

ING5, ML3 - sygnał pojawił się w obu przypadkach tego samego dnia. Oba fundusze zaangażowane (choć) w różnym stopniu w rynek rosyjski, a że to właśnie z tego regionu przyszła zawierucha, efekt jest jak wskazują wykresy. Na szczęście oba sygnały zbagatelizowane, na szczęście bo oba z podobną stratą oznaczającą kategorię BUBLE



2014-03-03

Luty 2014 - podsumowanie

   Mimo, iż cały miesiąc całkiem udany pozostawałem w funduszach bezpiecznych oczekując na sygnały, jakoś nie przekonało mnie (a już w szczególności Suflera) to lutowe odreagowanie. Pamiętać tutaj trzeba że transfery funduszy trwają średnio 3-5 dni roboczych. Wyjątek stanowi Skandia, tam dzięki kredytowaniu trwa to 2 dni robocze, ale to też długo. Tak więc trudno liczyć, że z lutowych kilku % zysku udało się komuś trafić dołek, jednocześnie sprzedać w takim momencie by uniknąć dzisiejszej przeceny. Świeca z lutego a właściwie jej niewielki zielony korpus to skutek niewielkiej wpłaty dokonanej na początku miesiąca.
 MIESIĄC (II 14) +1,29% 
KWARTAŁ (XI 13 - I 14) -1,22%
PÓŁROCZE (VII 13 - I 14) +18,72%
ROK (II 13 - I 14) +30,94%
DWA LATA (II 12 - I 14) +61,40%
ROK 2014 +0,54%

Od 18 maja 2012 (początek inwestycji według wskazań "Suflera"): +40,36%
Zmiana całego portfela za luty: +1,29%
A fundusze pracowały :

Czekam na dalszy rozwój wypadków i pozostaję obok rynku.

2014-03-02

MSL 11 (LUTY 14)

W jedenastym notowaniu mamy 4 nowości, 6 zespołów utrzymało miejsce sprzed miesiąca, 5 zanotowało awans, a tyle samo spadek. Wobec utrzymywania się długo tych samych zespołów w czołówce nieco zmienię koncepcję prezentacji. Przedstawię nowości i te zespoły które będąc w zestawieniu nie miały okazji być prezentowane lub były bardzo rzadko.
1 ( 1) URIAH HEEP
2 ( 2) UFO
3 ( 3) THE MELVINS
4 ( 4) MOTORHEAD
5 ( 6) RAGE
6 ( 5) YNGWIE MALMSTEEN
7 ( 8) SOILWORK
8 (12) LOUDNESS
9 (18) SAXON
10 ( 7) THERION
11 ( 9) BAD RELIGION
12 ( N) UDO
13 (10) UNLEASHED
14 (14) DEEP PURPLE
15 ( N) W.A.S.P.
16 (16) KING DIAMOND
17 ( N) WHITESNAKE
18 ( N) TYGERS OF PAN TANG
19 (20) JUDAS PRIEST
20 (19) THE HAUNTED 

2014-03-01

Sufler 20 - 27. 02. 2014.

Sytuacja wciąż nie do końca rozstrzygnięta, choć byki pokazały moc na ostatniej sesji tygodnia. Praktycznie negując budowaną lokalnie formację RGR. Pozostaje postawić przysłowiową kropkę nad i . Tymczasem na Suflerze ciągle brak sygnałów dających podstawę do zajęcia pozycji. Przeważnie jeśli już coś zbliża się w okolice granicy uruchamiającej sygnał następuje odwrót. Pozostaje cierpliwie czekać. A kontrolne wyniki w poszczególnych okresach czasowych pokazują następujące wyniki.
 MIESIĄC (II 14) +1,29% 
KWARTAŁ (XI 13 - I 14) -1,22%
PÓŁROCZE (VII 13 - I 14) +18,73%
ROK (II 13 - I 14) +30,94%
DWA LATA (II 12 - I 14) +61,41%
ROK 2014 +0,54%

Od 18 maja 2012 (początek inwestycji według wskazań "Suflera"): +40,36%
Zmiana całego portfela za ubiegły tydzień wynosi:+0,12%,
A fundusze pracowały :

Nadal oczekuję na sygnał.

Archiwum bloga