Z dniem 10 sierpnia 2016 zamknięta została inwestycja w ML5. Sygnał kupna pojawił się 13 czerwca 2016, a co za tym idzie zakup nastąpił dwa robocze dni później czyli 15 czerwca. W tym czasie fundusz uwzględniając zmianę kursu dolara zarobił 19,6%. Na wykresie po raz kolejny prezentuję jak zadziałał stop awaryjny. Pierwsza z lewej pionowa linia pokazuje moment, w którym nastąpił sygnał sprzedaży. Cienka czerwona pionowa, potencjalny moment zamknięcia inwestycji. Pozioma to wartość sprzedaży zgodnie z pierwszym sygnałem. Druga grubsza pionowa to z kolei moment pojawienia się sygnału stop dla ustawień "awaryjnego stop" (to już spowodowało działanie). Jak widać sprzedaż nastąpiła powyżej ceny jaką uzyskałbym sprzedając po pierwszym sygnale. A margines odchylenia w dół po drugim sygnale jest znacznie mniejszy niż w pierwszym przypadku. Świadczy o tym odległość punktu sygnałowego od ostatniego lokalnego szczytu. W drugim przypadku jest to wartość trzykrotnie mniejsza.
Od 10 sierpnia zmianie uległ sposób inwestowania dotychczasowy składający się z 4 części zastąpiony został trzyczęściowym. Pierwotne zlecenie zakładało 33% HSBC4, 33% UNK6 i wreszcie 34% PIO6. Stan ten będzie zmieniał się wraz ze zmianą wycen funduszy w miarę upływu czasu.
MAX co myslisz o surowcach ( niekoniecznie o złocie) ale o PKO surowcowym, badź też o innych mających spólki wydobywcze.Index CRB pokazał sygnał zakupu- jak wyglądają takie fundusze na suflerze?
OdpowiedzUsuńJaką antykoncepcję stosujecie? Ktoś orientuje się w naprotechnologii?
OdpowiedzUsuńCiekawe jak teraz wygląda wycena funduszy.
OdpowiedzUsuń