Posiadając produkty Skandii, oczekuję rzetelnej i w miarę szybkiej informacji na temat zmian związanych z wycenami funduszu. W szczególności, że informacje te wykorzystuję dla jej dobra (tak mi się przynajmniej wydaje). Skandia szczyci się dbałością o klienta i wysokim standardem usług. I pod wieloma względami trudno się z tym nie zgodzić, nie jest jednak doskonała.
Przykładem tej niedoskonałości jest choćby dzień dzisiejszy (choć niestety nieodosobniony). Do teraz w zakładce notowania widnieje 07.12 jako data ostatniej wyceny. Pominę milczeniem fakt, że interesujących mnie funduszy wyceny znam już z dnia 11.12, ale fakt braku wycen z dnia 10.12 uważam za WSTYD i brak dbałości o dobre imię firmy (ktoś powinien za to odpowiedzieć), pytanie tylko czy komuś w firmie w ogóle na tym zależy. Jeśli nie to już nie jest to błąd to WIELBŁĄD (że zacytuję klasyka).
Dlaczego wstyd? Ano choćby dlatego, że niezależny portal Analizy te wyniki ma już od dawna na swojej stronie. Ktoś chyba bierze za to pieniądze. A i portal "Opiekun inwestora" zapewne też. Kiedyś testowałem ich produkt przez 2 tygodnie i okazali się również lepsi pod tym względem. Tak nie dba się Panowie o markę. Piszę o tym celowo licząc, że właściwe osoby przeczytają i ktoś z tym coś w przyszłości zrobi. Do tego informacje o funduszach też jakby nie aktualne (dla SCH3 według stanu na 2011-06-30). To jakby mało profesjonalne.
PS. Dzięki portalowi Analizy wiem, ze fundusz SCH3 - Schroder International Selection Fund Emerging Markets dał sygnał kupna. Mając portfel w 100% zaangażowany w akcje, no i dzięki niedbałości pracowników Skandii, nie wprowadzam do portfela. Na szczęście bardziej dla tego, że nie chcę aniżeli nie mogę. Dziesięć największych pozycji w portfelu według stanu na 31.10. 2012 (za Analizy online):
2. China Construction Bank 2,5
3. Taiwan Semiconductor Manufacturing 2,3
4. Lukoil 2,3
5. Hyundai Motor 2,2
6. Sberbank 2,1
7. CNOOC 2,1
8. Cia Vale do Rio Doce 2,1
9. Tencent Holdings 1,8
10. LG Chemical 1,8
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz