Goście

Szukaj na tym blogu

2013-01-23

XU100 dokąd zmierza indeks turecki


  Dzisiejszy wpis dedykuję wszystkim zainteresowanym rynkiem tureckim. Istotnie rośnie jak szalony, RSI dawno przekroczył 80%, co oznacza jedynie siłę obowiązującego trendu. Zresztą w tym przypadku pominę oscylator siły rynku, podczas poprzedniej fali osiągał nawet 92%, a tworzące się dywergencje zapowiadały jedynie płytkie korekty. Ale zobaczmy wykres tygodniowy
dopiero na takim udało mi się zaobserwować jakiś logiczny i sensowny układ fal. Pierwsza piątka po ukończeniu została potwierdzona korektą ABC. Oczywiście możecie powiedzieć też mi sztuka pisać o tym co było i jest widoczne. Macie rację, ale jest mi to niezbędne do dalszych rozważań. Korekta ABC  zakończyła się formacją odwrócenia trendu "podwójne dno" (choć na tym wykresie brzmi to jak żart).
Dopiero w powiększeniu widać co miałem na myśli. Po zrealizowaniu formacji rozpoczęło się budowanie kolejnej struktury. Już pierwsza fala nadłożyła ewentualne straty korekty, a korekcyjna dwójka okazała się jedynie cofnięciem i "pozorowaną" walką z wybitym oporem. Być może chodziło o zbudowanie solidnego wsparcia na przyszłość. Aktualnie więc idąc tym tropem mamy najbardziej dynamiczną i dającą największe zyski falę III (co zresztą jest akurat dobrze odczuwalne w portfelach posiadaczy funduszy rynków tureckich). 
   Pozostaje kwestia co dalej przecież fala III też kiedyś się skończy. Przejdziemy teraz na taktowanie dzienne. 
Falę III można interpretować jako strukturę podfal, tu zaznaczona jako piątka, równie dobrze można wprowadzić siódemkę (ze względu na siłę trendu powstać może też dziewiątka). Zostańmy jednak przy piątce, jako najostrożniejszym wariancie. Jak widać kończąca się piątka oznacza zakończenie dużej trójki. Tak więc oczekiwać należy korekcyjnej fali IV (trójkąt). Pozostaje kwestia prawdopodobnego zasięgu fali III. Skoro fala I rozpoczęła się z poziomu około 50k i dotarła do 64k, to jej zasięg wyniósł 14k. Długość fali I mnożymy przez wskaźnik Fibonacciego 1,618 co daje nam ponad 22k (22625), a więc tyle odkładamy od końca fali II (minimalny), końca fali I maksymalny zasięg fali III. Otrzymujemy zatem  zakres od 77625 do 86625. 
  Wspomniałem o trójkącie jako korekcyjnej fali IV, uzasadnieniem może być reguła zmienności. W poprzednim cyklu trójkąt był falą II. 

2 komentarze:

  1. Odnosnie XU 100 No prawie sie sprawdzily wyliczenia ...tylko ta korekta od piatku dosc "stroma"..jazda bez trzymanki ( zreszta podobnie jak wzrosty do na szczytu 86787pkt fali III .Na jakim poziomie sie zatrzyma? nad 70ooo? to pewne ...ale tak dokladniej hmmm.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. przyjmuję do obliczeń przybliżenia, a 162 punkty to 0,19% błędu, owszem można czynić zarzuty ale mi osobiście wystarcza :)

      Usuń

Archiwum bloga